יוגה למתחילים

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

יוגה למתחילים

גישה הדוגלת בהתאמת האימון לתלמיד- לצרכיו האישיים, לכן עוזרת למתרגל להגיע לרגיעה, איזון, שיפור הבריאות ועוד.

בהנחיית תמי ליאור אהרוני

ימי שני, 7:40-8:55 החל ב- 9/11

ביוגה, אנו מתרגלים אסנות - כל אסנה היא תנוחה פיזית תודעתית ורגשית - החוויות הרגשיות אותן אנו במהלך התרגול הפיזי, אנו חווים גם באופן רגשי בעוצמות גבוהות במיוחד בשגרת היום יום שלנו.

תרגול האסנות, מתוך חקירה, התבוננות וסקרנות יאפשר לנו לזהות את הדפוסים הפיזיים והרגשים מהם מתפתחת התנועה של כל אחד ואחד מאיתנו, המוסיפים לנו מתח וחוסר מנוחה, וליצור שינוי שהוא תודעתי וגופני כאחד.

בקורס נתמקד בלמידת העקרונות שיסייעו לנו בהטמעת דפוסי תנועה נכונים ביוגה וביום יום על מנת להימנע מעומס וכאב מיותרים.

נשימה נכונה - המאפשרת הרפיה ממתחים, שחרור כאבים ושיפור תפקוד המערכות הפנימיות. היכרות עם השרירים המייצבים וחיזוקם - שרירי בטן, שרירי רצפת אגן ועוד, כבסיס לתרגול מדויק, לתנועה חופשית נטולת מאמץ ביום יום ולשיפור היציבה.
 
תמי, מורה ליוגה, מטפלת בתרפיה מנואלית, שיטות עיסוי שיקומיות וספורט-תרפיסטית. חוקרת את הקשר בין כאב ליכולת של הגוף לרפא את עצמו. בעבודתי משלבת בין גישות שיש בהן הקשבה וקבלה שאין גוף אחד ודרך אחת לתנועה אלא לכל אחד יש הדרך שלו לריפוי
המלצות:
 
"פעם ראשונה שאני עושה יוגה. בשבילי זו חוויה מאוד מהנה ונעימה. תמיד חששתי מהפן האקרובטי של היוגה, לכן הפתיע הלמידה החזרתית, התנועתיות המתאפשרת ונבנית באופן הדרגתי.תמי כל הזמן חוזרת על החיבור בין הגוף למוח עד שזה נכנס ואז התרגול מופנם לעומק בשבילי. אני אוהבת את מה שתמי נותנת ומאפשרת בתרגול.אני מיישמת את זה ביציבה שלי, באיך שאני הולכת, בנשימה שלי- הבדל אדיר בין מה שהיה לפני.
ההתנהלות שלי בעולם השתנתה.מבחינתי בזכות היוגה ועוד כמה דברים טובים בחיי השתנו לי החיים".איקה.
 
__________________________________________________________________________________________________________
 
"שמי עופר כרמל, בן 28, סובל מזה 14 שנה מכאבי גב כרוניים בעקבות 4 פריצות דיסק L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1. 
במשך השנים התנסתי עם מגוון טיפולים מערביים (ניתוח דיסק, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, כירופרקטיקה) ואלטרנטיביים (דיקור, הקזת דם, כוסות רוח).
את תמי הכרתי דרך בת הזוג שלי שלומדת איתה בברושים ונחשפתי דרכה לתחום הטיפול ביוגה להקלה ומניעה של כאבי גב.
שבועיים לתוך טיפולי היוגה שבתחילה הרגישו לי כמו גרסא של פזיותרפיה (רק עם נשימות עמוקות), הבחנתי במודעות גוברת לאופן הכאבים שאני מרגיש, הבדלה בין סוגיהם, ובמיוחד הדרך שהם מתגברים או מתגמדים לאור תנועות קטנות שבדרך כלל לא הייתי שם לב אליהן.
לאחר מספר שבועות של התמדה בפרקטיקה של תמי הרגשתי שהיציבה שלי משתפרת, שאני סובל פחות מכאבים, ושאני מודע יותר לנוכחות הכאבים טרם פריצתם.
ההתמדה קריטית במיוחד לקראת עונות המעבר. שמירה על קשר עם תמי מעודדת את המשך האימון שלעיתים נדחק לשולי היום בזכות השגרה המקשה עלינו לשמור ולהגן על גופינו.
ממליץ בחום להתחיל, ולבדוק בעצמכם :-)"

צוות הוראה מלא