מדיטציה בודהיסטית

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

מדיטציה בודהיסטית

קורס זה מיועד ללימוד ותרגול מדיטציה בודהיסטית, ככלי להתפתחות אישית ומקצועית, וככלי לליווי התפתחותו של המטפל בצעדיו הראשונים.

סמסטר ב' 

ימי ב', 14:30-15:45
 
מנחה: תמיר גילת  
 
מה זו מדיטציה בודהיסטית?
מדיטציה התפתחה במסורת הבודהיסטית עתיקת היומין,ככלי מרכזי המאפשר לאדם להיות ער למתרחש בחווייתו מרגע לרגע. 
מדיטציה היא רגע של 'בדיקת דופק', המאפשר לבחון את החווייה ואת הסיטואציה על כל גווניה, להכיל אותה טוב יותר, ולהגיב לסיטואציה בדרך מווסתת, מושכלת ומיטיבה יותר.

מבחינה תהליכית, מדיטציה מסייעת לאדם מחד, לראות את דפוסי ההתנהלות המסבים לו סבל ולשנותם, ומאידך, היא מרחיבה את היכולת לשאת כאב, תסכול ומצבי אי ידיעה. מדיטציה מסייעת 'להטעין' (בכל פעם מחדש) את חיי היומיום בערות ובאנרגיה, להגדיל את מרחב הסבלנות, הנדיבות והחמלה, ולהרחיב את רגעי החסד הנדירים.    

כיום המדיטציה מוכרת בעולם דרך הגישה הפסיכולוגית מיינדפולנס (קשיבות), אשר נטמעה במגוון תחומי חיים, כדוגמת טיפול נפשי ורפואה, ניהול, חינוך וספורט. גישת המיינדפולנס מבוססת מחקרית וקלינית, ונמצאה כמסייעת במגוון התמודדויות עם קשיים רגשיים, נפשיים וגופניים, כסטרס, חרדה ודכאון, מכאובים גופניים, קשיי אכילה, ו'קשיי אופי'.

מה בקורס?
בקורס
נלמד ונתרגל כמה מהסוגים העיקריים של המדיטציה הבודהיסטית, במרכזם מדיטציית קשב פתוח (מיינדפולנס), ולצידה מדיטציה של ריכוז, מדיטציה אנליטית, מדיטציה באמצעות הדימיון, ומדיטציית חמלה.
תרגול המדיטציה, בשילוב מבט פסיכולוגי, יתרמו להתפתחות האישית והמקצועית של המטפל, וישמשו ככלים לליוויי התפתחות זו.

על המרצה:

תמיר גילת - עורך דין ואיש עסקים בעברו, מקדיש את זמנו ללימוד הדהרמה - הדרך הבודהיסטית, במקביל לגידול שלושת בנותיו. תמיר מקדיש את חייו בהתנדבות לליווי של חולי סרטן ובני משפחותיהם, מכהן כיו״ר הקרן לחקר הסרטן בישראל מתוך יעוד להעלאת המודעות לחשיבות התמיכה בחקר הסרטן בישראל ובגיוס כספים לתמיכה בחוקרי הסרטן בישראל.  
תמיר, המתמודד בעצמו עם מחלת הסרטן, לומד איך להמציא את עצמו מחדש שוב ושוב ופשוט לחיות. תמיר חי את החיים במלואם, כמלווה אנשים, כתלמיד וכמורה, תוך התבוננות בכלים השונים להסתכלות ולהתמודדות המצויים בדרך הדהרמה.

 


צוות הוראה מלא