שיאצו

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

שיאצו

התכנית מוכרת ע"י האגודה לריפוי סיני.

 

מרכזת המגמה: עפרה שטורם Dipl Ac - מלמדת שיאצו משנת 1991 ומטפלת כ-30 שנה בשיאצו ודיקור סיני בשילוב הילינג ודמיון מודרך
 
אודות השיאצו:

תנועה. שקט. איכות. חיבור. מכלול. הקלה. בריאות. כל אלו מתכנסים בתוך טיפול שיאצו מוצלח. כל אלו ועוד. 

השיאצו הוא אומנות טיפולית. טיפול במגע שהתפתח ביפן ושורשיו ברפואה הסינית. הטיפול בשיאצו נעשה בלבוש מלא ובנוי על לחיצות, מתיחות, הנעה עדינה ומניפולציות. המטפל משתמש בידיו, אגודליו, מרפקיו ואף בברכיו. כל שיעור כולל גם תרגילי חימום, תנועה, הקשבה והבנה לעקרונות של עבודת גוף נכונה ותרגול עצמי מתוך הבנה, שגוף המטפל הוא הכלי הטיפולי איתו הוא עובד. 

השיאצו מטפל בקשת רחבה של צרכים, בעיות אורתופדיות, פנימיות, צרכים רגשיים וכמובן כרפואה מונעת. 

שיעורי השיאצו מתקיימים בדוג'ו, אולם מכוסה מזרונים, המאפשרים עבודה נוחה במרחב נעים, כנהוג ביפן המסורתית. בשיעורים הסטודנטים מתנסים בטיפול ומתרגלים זה על זה, תחת הנחייה של מורה מנוסה וצוות אסיסטנטים. הליווי הוא אישי לכל אורך התפתחותו המקצועית של הסטודנט.

לצד הלימודים המעשיים, מתקיימים שיעורים תיאורטיים ברפואה סינית ורפואה מערבית, שיעורי תזונה בסיסיים, מרקחות צמחים בסיסיות מהרפואה הסינית, ודגש על אורח חיים בריא.

תעודת המטפל מטעם קמפוס ברושים מוכרת ביחידות לרפואה משלימה של מוסדות רפואיים ציבוריים ובוגרים שלנו משתלבים בעבודה בקופות החולים, בבתי חולים, במרכזי טיפול הוליסטיים ובקליניקות פרטיות.


 
משך הלימודים: 
התכנית מתפרשת על פני שנה עד שלוש שנים, וכוללת כ-1,770 שעות אקדמיות.

הכרה :
התכנית מוכרת ע"י האגודה לריפוי סיני. 

תעודות: 
כל המסלולים המוצעים הינם מסלולים חוץ אקדמיים , ונלמדים במסגרת לימודי תעודה בלבד.
בסוף כל שנת לימודים מוענקת תעודת מטפל מטעם קמפוס ברושים, ביה"ס להכשרת מטפלים ברפואה משלימה, המועדון לספורט באוניברסיטת תל-אביב.

שנה א' – תעודת מטפל
שנה ב' – תעודת מטפל מוסמך
שנה ג' – תעודת מטפל בכיר.
 
תנאי קבלה: 
• תעודת בגרות
• ראיון אישי
• מבחן התאמה
 
תכנים נוספים בתכנית הלימודים:

 לימודי רפואה סינית א' לתלמידי השיאצו – לשיטתנו, מטפל בשיאצו חייב לשלוט באבחנה הסינית על בוריה, ולכן לומדים תלמידי השיאצו את יסודות הרפואה הסינית במתכונת זהה לזו שלומדים תלמידי הרפואה הסינית.

 

• לימודי רפואה מערבית בהיקף נרחב – כחלק מתפיסה אינטגרטיבית, הרואה את לימודי הרפואה המערבית חלק בלתי נפרד מהרפואה המשלימה, כולל המסלול לימודי רפואה מערבית בהיקף נרחב של כ-314 שעות אקדמיות.

 

• סדנאות מקצועיות – בתכנית הלימודים משולבות סדנאות מקצועיות, שמטרתן העשרת כליו של המטפל. בין הסדנאות: דמיון מודרך, יחסי מטפל-מטופל וכו'.

 

• משלחת לימודים לסין – מדי שנה יוצאת משלחת לימודים לסין, לבית החוליםGuang An Men  בבייג'ין, המאפשרת השתלמות בטווינה לבוגרי שיאצו.


 • מעורבות חברתית – החל מהשנה השנייה ללימודיהם מתנדבים הסטודנטים בקהילה ומטפלים באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים (אוטיסטים, פגועי מחלות נפש, נפגעי סמים, קשישים ועוד).

 

• התפתחות אישית – כל סטודנט במסגרת התכנית לרפואה סינית מחויב בכל שנות הלימוד בקורס התפתחות אישית, ללא תוספת תשלום (מדיטציה, טאי-צי', צ'י-קונג, יוגה ועוד).

 

• הרצאות אורח – הסטודנטים מוזמנים, על בסיס שוטף, למגוון הרצאות בנושאים שונים מתחום הרפואה המשלימה.