פרחי באך

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

פרחי באך

שנת הלימודים תשע"ט תחל ב- 21.10.18 
 
 
 
רכזת מגמה: אפרת אבידור.
 
אודות פרחי באך:
פרחי באך הם תמציות פרחים שפותחו ע"י ד"ר אדוארד באך: רופא, חוקר והומאופת (1886-1936). ד"ר באך האמין שלמצב הנפשי תפקיד חשוב בשמירת הבריאות הפיזית של האדם; "לטפל באדם ולא במחלה" היה המוטו שלו. בהכירו את נפש האדם, תר ד"ר באך אחר תמציות פרחים, אשר ישפיעו מבחינה אנרגטית- נפשית.

ד"ר באך מצא כ-38 תמציות פרחים, שמטרתן לטפל במצבים מנטאליים, מצבים אשר נחשבו בעיני באך למקור למחלות הפיזיות כגון: חרדה, דיכאון, דאגנות יתר, חוסר בטחון עצמי ועוד. פרחי באך עוסקים בריפוי הפתולוגיה תוך כדי התייחסות למצב הנפש, הרוח ומציאת הכוחות הטבעיים של הגוף לרפא את עצמו. המחלה הפיזית היא סימפטום לחוסר איזון נפשי או רוחני. הגוף יכול להגיב בדרכים שונות למצוקה נפשית ותגובה זו משתנה מאדם לאדם.

טכניקת הטיפול בפרחי באך מצריכה היכרות עמוקה עם המטופל, ולפיכך משלבת מספר טכניקות אבחון חשובות. התמציות, שהן טבעיות לחלוטין, ניתנות למטופל כתרכובת ספציפית, המותאמת עבורו ועבור הפתולוגיה המסוימת בה מעוניינים לטפל. בניית התרכובות דורשת היכרות וידע מעמיק על כל תמצית, ומשלבת את הנתונים שנאספים באבחון מקיף.
 

תכנית הלימודים:

התכנית כוללת לימודים עיוניים והתנסות קלינית (כולל התנסות אישית).
 

משך הלימודים:

תכנית הלימודים בפרחי באך הינה חד שנתית וכוללת כ-220 שעות אקדמיות.
 

תעודה:

כל המסלולים המוצעים הינם מסלולים חוץ אקדמיים , ונלמדים במסגרת לימודי תעודה בלבד. 
בסיום שנת הלימודים מוענקת תעודת מטפל בפרחי באך מטעם קמפוס ברושים, ביה"ס להכשרת מטפלים ברפואה משלימה, המועדון לספורט באוניברסיטת ת"א.
 

תנאי קבלה:

• תעודת בגרות
• ראיון אישי
• מבחן התאמה

צוות הוראה מלא

אבידור אפרת