צמחי מרפא

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

צמחי מרפא

קמפוס ברושים חבר באיגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם וחבר באיגוד ההרבלסטים האמריקאי: American Herbalists Guild AHG . האיגוד האמריקאי (AHG) הינו אחד האיגודים המובילים והמשפיעים בעולם המערבי בתחום רפואת הצמחים הקלינית.

שנת הלימודים הבאה תחל בנובמבר 2019רכזת מגמה
: מיכל קירש נטורופתית והרבליסטית קליניתR.Na, Cl.H., MIHA, R.H. (A.H.G
 

מהי רפואת צמחים אינטגרטיבית?

אנו מצויים בעידן המאופיין בשפע רב של מידע. ביד האחת אנו מחזיקים בתיעוד של אלפי שנות ניסיון קליני ברפואת צמחים, הן מהפן המסורתי-מערבי ששורשיו נעוצים בימי היפוקרטס, מזווית הניסיון ההיסטורית של הילידים בצפון ובדרום אמריקה, והן מהפן האסייתי, הסיני וההודי. ביד השנייה מצטבר גוף ידע הולך וגדל של מחקר מדעי מעמיק, הן בפן האפידמיולוגי-קליני וכן בצד המולקולרי, העוסק בפיטוכימיה ובהשפעות הביולוגיות של החומרים הפעילים על הארוגניזם. גופי ידע מגוונים אלו מאפשרים הבנה רחבת היקף של פעולת צמחי המרפא על גוף האדם.
שילובם הופך את ההרבליסט המודרני לבעל יכולת הבנה מעמיקה בתחום התהליכים הפתולוגיים ובאסטרטגיות הטיפול הייחודיות לכל אדם. הגישור בין מושגים מדעיים עכשוויים ובין מושגים אנרגטים ומסורתיים, הופך את ההרבליסט האינטגרטיבי לבעל יכולת שיח עם עולם הרפואה המערבית, הרפואה הסינית, הרפואה המסורתית האירופאית ומעל הכל, למטפל מן השורה הראשונה.
 

דגשים מיוחדים:

• תכנית הלימודים הינה מהמקיפות והמעמיקות בתחום, ומותאמת לסטנדרטים בינלאומיים מחמירים.
• קמפוס ברושים חבר בעיל"ם (העמותה הישראלית לצמחי מרפא) 
• מסלול הלימודים נבנה באוריינטציה קלינית, והנו מבוסס על מחקרים שנעשו בתחום.
• התפתחות אישית – כל סטודנט במסגרת התכנית זכאי לקורס התפתחות אישית, ללא תוספת תשלום (מדיטציה, טאי-צי', צ'י קונג, יוגה, קראטה טיפולי ועוד).
• הרצאות אורח – כחלק מתכנית הלימודים מוזמנים הסטודנטים למגוון הרצאות העשרה בתחומים שונים.
 

תכנית הלימודים:

התכנית עורכת היכרות עם צמחי המרפא הן מהזווית המסורתית והן מהזווית המחקרית. הידע המועבר מבוסס על הגישה המערבית אירופאית לשימוש בצמחים ועל גישות מסורתיות ומדעיות מהעולם כולו. גישה אינטגרטיבית זו מאפשרת שימוש מקצועי בצמחים מתוך הכרת ההשפעות הרפואיות, אינדיקציות, קונטרה-אינדיקציות ומינונים.
בתכנית נלמדים כ-200 צמחים, הכנת מיצוי צמחים והרכבת פורמולות אישיות לטיפול במגוון רחב של מחלות. כמו כן, מושם דגש על הכרת החומרים הפעילים ועל הבנת האינטראקציות בין חומרים אלה לתרופות קונבנציונאליות. מסלול לימודים זה מעניק ידע טיפולי מעשי, לטיפול במחלות ולשמירה על הבריאות שלנו, של הקרובים לנו ושל הפונים אלינו לטיפול.
תכנית הלימודים כוללת לימודי רפואה מערבית במהלך כל שנות הלימוד, בהיקף של 480 שעות לימוד אקדמיות. נושאי הלימוד בקורסים אלה הנם: כימיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה ועוד.
כמו כן, התוכנית כוללת לימודי יחסי מטפל-מטופל ופיתוח טכניקות עבודה בין אישית, קורסים בנושא תזונה טבעית וסטאז' קליני מקצועי ומעמיק, בו יתנסו הסטודנטים בעבודה ממושכת מול מטופלים ובמתן טיפול בצמחים.
כחלק מהסטאז' ומההתמחות, יעברו הסטודנטים התמחות במעבדה לצמחי מרפא בהכנת תמציות צמחיות ופורמולות באופני שימוש מגוונים.
 

משך הלימודים:

תכנית הלימודים ברפואת צמחי מרפא מתפרשת על פני 3 שנים אקדמיות וכוללת כ-1,580 שעות לימוד אקדמיות, כולל קורסי רפואה מערבית.
מטרות המסלול:
1. להעניק ידע מעמיק ומקצועי בתחום של צמחי מרפא על פי הסטנדרטים הגבוהים של בתי הספר המובילים ללימודי צמחי מרפא בעולם, ולקדם דור חדש, מקצועי ומתקדם של מטפלים בתחום.
2. לתת כלים מעשים בשימוש הנכון והבטוח בצמחי מרפא (כ-200 צמחים).  
3. לפתח מיומנות של הסטודנט בטיפול במגוון בעיות בריאותיות ו/או מניעתן באמצעות צמחי מרפא, וכן פיתוח מיומנויות בעבודה בין אישית.
4. הידע המקצועי ומספר שעות הלימוד יאפשרו לבוגרים להתקבל כחברים בארגונים המקצועיים בארץ ובעולם, להשתתף בכנסים וסמינרים מקצועיים, לכתוב מאמרים מקצועיים, להשתתף במחקרים וכד'.
 

דרישות קבלה:

• תעודת בגרות
• ראיון אישי
• מבחן התאמה
• אנגלית ברמה טובה
 

תעודות:
כל המסלולים המוצעים הינם מסלולים חוץ אקדמיים , ונלמדים במסגרת לימודי תעודה בלבד.
התעודה מטעם קמפוס ברושים, ביה"ס להכשרת מטפלים ברפואה משלימה, המועדון לספורט באוניברסיטת תל-אביב.

שנה א'  - אישור השתתפות בקורס
שנה ב' – תעודת יועץ בצמחי מרפא
שנה ג' – Clinical Herbalist – מטפל ברפואת צמחים מודרנית ומסורתית.