ביוסינתזה - ביה

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

ביוסינתזה - ביה"ס לפסיכותרפיה גופנית

מסלול ההסמכה בברושים הינו היחיד בארץ המוכר ע"י הארגון האירופאי לפסיכותרפיה EAP והמועצה העולמית לפסיכותרפיה WCP.
שנת הלימודים הבאה תחל בנובמבר 2019
 
מנהל אקדמי: ד"ר דיוויד בואדלה וד"ר סילביה ספכט בואדלה, מייסדי השיטה.
מנהל התוכנית: גיל ארד, מנחה בינלאומי בכיר לפסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינתזה
ליווי קליני: ד"ר לילי אנגנוסטופולו - מנהלת המרכז לביוסינתזה ביוון, מריה דל מאר סרוונטס מנהלת את המרכז לביוסינתזה בספרד ופורטוגל.
 
 
 
אודות הפסיכותרפיה הגופנית בשיטת ביוסינתזה
הפסיכותרפיה הגופנית בשיטת ביוסינתזה מציעה שילוב ייחודי של צורה ותוכן בו אינטגרציה היא מושג חיים מרכזי. המעשה הטיפולי מתמקד ביצירת חיבור הרמוני בין שלושה אספקטים: קיום גופני, חוויה נפשית ומהות רוחנית, עד לגילוי הפוטנציאל הטמון באדם. התפיסה התיאורטית מתבססת על אינטגרציה של הידע המערבי המודרני עם צורות חשיבה מזרחיות ומהווה גשר משמעותי בין שני העולמות. כמוסד הכשרה אנו מציעים תהליך אינטגרטיבי המשלב למידה קוגניטיבית, התפתחות אישית ופיתוח מיומנויות טיפוליות.
 
הפסיכותרפיה הגופנית בשיטת ביוסינתזה נוסדה על ידי הפסיכותרפיסט האנגלי ד"ר דייוויד בואדלה והוכרה מדעית ע"י הארגון האירופאי לפסיכותרפיה. זוהי פסיכותרפיה התפתחותית גופנית המשלבת היבטים של פסיכותרפיה דינאמית, פסיכולוגיה טראנס פרסונאלית ופסיכולוגיית מעמקים. התיאוריה האינטגרטיבית כמו גם השפה הטיפולית ודרכי הטיפול שפיתח ד"ר בואדלה מהווים בסיס וציר מרכזי בלימודי פסיכותרפיה גופנית במרבית מוסדות ההכשרה ברחבי העולם.
 
ד"ר. בואדלה, יחד עם עמיתיו, ממשיך להרחיב ולפתח את השיטה במכון הבינלאומי לביוסינתזה וביחד הם יוצרים קהילה פועמת וחזקה המנהלת דיאלוג מתפתח ומעצים. כיום פועלים בתי ספר ומרכזי הכשרה לביוסינתזה ב 15 מדינות ברחבי העולם.
 
הכרה מקצועית:
התוכנית להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינתזה בקמפוס ברושים הינה חלק מהארגון הבין-לאומי לביוסינתזהIFB - , מהמכון הבין-לאומי לביוסינתזה -IIBS ומהאגודה האירופאית לביוסינתזה . E.A.B.S.
ביוסינתזה הינה השיטה הראשונה בפסיכותרפיה גופנית שקבלה הכרה מדעית על ידי האיגוד האירופי לפסיכותרפיה (EAP ) בשנת 1998.
 
המכון הבינלאומי לביוסינתזה IFB נמנה עם:
  • המועצה העולמית לפסיכותרפיה - WCP - World Council for Psychotherapy
  • הארגון האירופאי לפסיכותרפיה - European Association for Psychotherapy - EAP
מבנה הלימודים:
המסלול להכשרת מטפלים מורכב משני שלבים הנפרשים על פני ארבע שנות לימוד אקדמיות ב 1,800 שעות לימוד:
לימודי ליבה - נפרשים על פני שנתיים וחצי וכוללים את הבסיס התיאורטי, הידע המקצועי, פיתוח מיומנויות טיפוליות והתנסות מעשית בטיפול. כמו כן, לימודי הליבה כוללים את חטיבת לימודי התשתית בפסיכולוגיה.
לימודי התמחות - עם סיום לימודי הליבה הסטודנט מתחיל לעבוד כמטפל מתמחה בפסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינתזה. ההתמחות נפרשת על פני שנה וחצי וכוללת בניית הזהות הטיפולית של הסטודנט בעזרת התנסות מעשית בטיפול, הדרכה קבוצתית ופרטנית, לימוד תיאורטי של המעשה הטיפולי בביוסינתזה וקורסי התמחות מיוחדים.
התוכנית כוללת 9 סדנאות העמקה מיוחדות המועברות, ברובן, ע"י מנחים מומחים מחו"ל.
 
תעודה:

כל המסלולים המוצעים הינם מסלולים חוץ אקדמיים , ונלמדים במסגרת לימודי תעודה בלבד.

תעודת מטפל בינלאומית בביוסינתזה מטעם המכון הבינ"ל לביוסינתזה וקמפוס ברושים, ביה"ס להסמכת והכשרת מטפלים, המועדון לספורט באוניברסיטת תל-אביב, תוענק לבוגרי תוכנית הלימוד שסיימו בהצלחה את השלבים הבאים:
 
  1. סיום מוצלח של לימודי הליבה.
  2. סיום מוצלח של לימודי ההתמחות.
  3. התנסות של לפחות 100 שעות פסיכותרפיה אישית.
  4. התנסות מעשית בטיפול בביוסינתזה בהיקף של לפחות 200 שעות.
שיטת הטיפול, והתעודה מוכרים ע"י הארגון האירופאי לפסיכותרפיה EAP . EAP - European Association for Psychotherapy. בוגרי התוכנית יכולים לקבל תעודת פסיכותרפיסט אירופאי וכרטיס השתייכות מקצועי לארגון האירופאי לפסיכותרפיה.
 
תנאי קבלה:
תעודת בגרות
תואר ראשון או תהליך התפתחותי אישי / מקצועי משמעותי
מבחן התאמה
ראיון אישי