כלבנות טיפולית - לימודי המשך

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

כלבנות טיפולית - לימודי המשך

תאריך הפתיחה: 8/11/2019

15 מפגשים, ימי שישי 13:00 – 09:00
 
 
בתוכנית שלוש חטיבות לימוד:

א. שפת קלפי הטיפול "ארץ יצורי הנפש" מאת מעיין אפרת

ב. הכרות עם יסודות שפת טיפול ה- CBT ואפשרות להתמקצע בהמשך
ג. הטיפול הפרטני - כניסה מעמיקה וליווי פסיכודינמי לעולם הטיפול הפרטני באמצעות כלבים.


קלפי הטיפול "ארץ יצורי הנפש"
 (6 מפגשים)
 
מסע טיפולי ל"ארץ יצורי הנפש", המציע כלים יצירתיים לטיפול וסיוע בילדים ומבוגרים.
משתתפי הקורס יוזמנו למסע עומק מרתק של חקר פנימי והכרות עם מגוון קולות והיבטים של עצמם התרחבות וחתירה לשלום פנימי.
  • נכיר שפה רגשית ייחודית הנקראת "ארץ יצורי הנפש", דרכה נלמד מגוון כלים יישומיים לעבודה טיפולית, אימון, הנחיית קבוצות, חינוך וייעוץ.
  • קורס מעשי וחווייתי המעניק כלים למודעות עצמית, לשיח רגשי משמעותי עם מטופלים ותלמידים, לפיתוח חוסן נפשי, ויסות וניהול פנימי ולהעשרת ארגז הכלים המקצועי.
  • נכיר מטאפורות שימושיות דרכן ניתן לצלול למעמקי הנפש, נלמד להכיר עוד היבטים ולחזק את היכולת לוויסות פנימי ולדיאלוג בין קולות פנימיים.
מנחת התוכנית: אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית יונגיאנית, מטפלת בעזרת בעלי חיים ומפתחת שפת "ארץ יצורי הנפש".

 
 
הטיפול הפרטני ושפת ה- CBT 
(9 מפגשים)
 
Cognitive Behavioral Therapy - CBTהינו טיפול ממוקד ומובנה המעניק כלים ומסייע במתן פתרונות להתמודדות מכוונת, ממוקדת ויעילה בשיפור איכות החיים, התנהלותו וביצועיו של המטופל. המודל הקוגניטיבי עליו מושתתת הגישה סובר כי הפרשנות הסובייקטיבית דרכה אנו מפרשים את המציאות משפיעה באופן ישיר על הרגשות שלנו ועל ההתנהגות שלנו. לפיכך, גמישות מחשבתית תוביל לשינוי משמעותי בויסות הרגשי ובתגובות שלנו למציאות.
 
בתוכנית זו, נקנה לתלמידינו ידע תיאורטי, כלים מעשיים וטכניקות בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, באמצעות פרוטוקולים ייעודיים של טיפול עצמי, על פי גישת ה CBT, אותם יוכלו לשלב וליישם בעבודת הטיפול.
 
בוגרי התוכנית יחשפו לטכניקות טיפוליות בהפרעות שונות כמו הפרעות חרדה, התקפי פאניקה, פוביות פשוטות, דיכאון, ערך עצמי ומסוגלות עצמית, מיומנויות חברתיות והדרכת הורים.

הטיפול הפרטני - הסטודנטים יעמיקו את ההבנה של המפגש הטיפולי, על מנת להבין את העוצמה הטמונה ביחסים בין אישיים. ילמדו לפתח מיומנויות התערבות במטרה ליצור תהליכי שינויי. ירחיבו את ההבנה של תקשורת מילולית ובלתי מילולית, יעמיקו את היכולת לפתח קשר משמעותי וליצור חוויות מפתח שיביאו לנקודות מפנה תוך העמקת והרחבת העמדה הפנימית.
 
מנחיי התוכנית: ניסים סמדג'ה ורחל הלר
 
רחל הלר אידר – עובדת סוציאלית קלינית. עובדת עם ילדים ונוער בסיכון במסגרת עבודתה במחלקת הרווחה של ראשל"צ ובקליניקה פרטית ברחובות. מנחת הקורס ׳יסודות הטיפול׳. בעל ניסיון רב בעבודה בהוסטל למכורים, בי"ח שניידר לילדים, מרכזי הורים וילדים, אומנה, ועוד. 
 
ניסים סמדז'ה – מרצה, עובד סוציאלי ויועץ ארגוני. לניסים  32 שנות ניסיון בתחום העבודה עם הנוער בסיכון. ניהול ופיקוח על מוסדות לנוער בסיכון,  מדריך ומלווה מנהלים ועובדים במערכות טיפוליות וחינוכיות. חיבר את הספר "פיות במנהרה"  בהשראת סיפוריהן של נערות בסיכון.
 
 
 
מפגש מסכם: עופר ביטון, רכז התכנית 
עופר הינו מטפל באמצעות כלבים וממקימי הכלבנות הטיפולית בארץ. מלווה את תחום הכלבנות הטיפולית ב"התאחדות הישראלית לכלבנות", מנהל את המרכז הכלבני הטיפולי בירושלים המעניק שירותי טיפול באמצעות כלבים למגוון מסגרות: בתי"ס לחינוך מיוחד, פנימיות טיפוליות, הוסטלים לנוער, בתי גיל שלישי, מרכזי פוסט טראומה, משרד הביטחון, הרשות לשיקום האסיר ועוד. מנהל "בית דניאלה" מרכז טיפולי פוסט אשפוזי לבני נוער.

צוות הוראה מלא