ענפים וגזעים

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

ענפים וגזעים

 
קורס שנתי  - 28 מפגשים 

מועד פתיחה: 24/11/19

מתי: ימי ראשון, 9:30-14:30

קהל יעד: מטפלים ברפואה סינית, שסיימו לימודיהם בבית ספר מוכר לרפואה סינית. 

מנחה: עפרה ברעלי 
 
קורס ייחודי, ללמידה והבנה מעמיקה של הכלים הפילוסופים והקליניים של תורת הגזעים והענפים. 
העמקה בחמשת האלמנטים, כבסיס להבנת הגזעים והענפים. הבנת התהליכים הפתולוגים ברמה האנרגטית מבחינת האלמנטים והגזעים והענפים. הבנת הקוסמולוגיה האסטרונומיה והאסטרולוגיה הסינית, מבנה הנפש והנטיות הפתולוגיות של האדם, על פי תאריך הלידה שלו.

הקורס בנוי מ 4 חטיבות:

חטיבה 1 - פילוסופיה ונומרולוגיה
בחטיבה זו נעמיק את ההבנה והלימוד של היסודות הפילוסופיים העומדים בבסיס הרפואה הסינית, נעמיק בהבנת מודלים יסודיים כמו יין יאנג, שמים ארץ ואדם, והבנה מעמיקה של חמשת המעברים והפתולוגיות שלהם.
נושאים שיילמדו בחטיבה זו: דאו, יין יאנג, שמים ארץ ואדם, חמשת המעברים, מבוא לפתולוגיה של חמשת האלמנטים.

חטיבה 2 - קוסמולוגיה ואסטרולוגיה
בחטיבה זו נלמד את המודלים הקוסמולוגיים של חמשת התנועות וששת הצ'י, את מודל עשרת הגזעים השמימיים ושנים עשר הענפים הארציים, נבין את ההקשר של מפת השמים, תנועת כוכבי הלכת, בניית מפת לידה על פי ארבעת עמודי הגורל, ואת ההשלכות הקליניות של מפת הלידה באבחנה, ובטיפול.
 
חטיבה 3 - מבנה הנפש והאישיות
בחטיבה זו נעמיק מתוך מפת הלידה להבין את הפריזמה דרכה אדם חווה את העולם ברמות הרגשיות והמנטאליות, מבין את מנגנון התגובתיות לעולם של האדם, את התשתית עליה בנויה האינטראקציה של האדם עם העולם החיצוני לו ועם עולמו הפנימי, ומתוך כך נבין את ההתנהלות הפסיכולוגית והמנטאלית שלו בעולם.

חטיבה 4 - דיון קליני וקליניקה
בחטיבה זו נפתח כל שיעור בדיון קליני אשר בו נעמיק בהבנת מפת הלידה וההיבטים הקליניים של המפה, הן מבחינת האבחנה והן מבחינת הטיפול, בחלקו השני של השיעור התלמידים יבצעו אבחנה וטיפול על פי מפת הלידה.

 
עפרה ברעליבוגרת הקורס גזעים וענפים מפי פטר ואן קרוול, בוגרת לימודי CCTM, מטפלת בשיטת הגזעים והענפים משנת 2001, מורה לתורת הגזעים והענפים כ 15 שנה, ממקימי התכנית לרפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות.
 
 
 

צוות הוראה מלא