קורס יוגה ככלי טיפולי

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון:  
 

קורס יוגה ככלי טיפולי

שעות: ימי שני, 11:15 - 9:15

משך הקורס:
7 חודשים, 30 מפגשים, 50 שעות אקדמיות

קהל יעד: מטפלים, מתרגלי יוגה וקהל רחב
 
מנחה: תמי ליאור
 
תעודה: תעודת השתתפות למסיימי הקורס במלואו
 
 
אודות הקורס:

יוגה ככלי טיפולי היא דרך המשלבת בין mindfulness ,התבוננות והקשבה,  לבין תנועה תבונתית ופונקציונאלית המובילה להכרות עצמית עם הגוף ההרמוני והבריא שלנו.  הנחת היסוד של הקורס הוא שהגוף יודע לרפא את עצמו. התרגול מיועד למגוון קהלים, החל ממטפלים המעוניינים ללמוד דרך גופם ונפשם דרכים משלימות לטיפול, לכל המעוניינים להעמיק את תרגול היוגה, ולאנשים הסובלים מבעיות רפואיות וכאבים ומעוניינים לטפל בעצמם בדרך טבעית.
גופנו הוא ביטוי של מצב התודעה שלנו. אם המיכל שבו אני חיה אינו במיטבו, גם הפוטנציאל שלי לא ישתממש. יוגה ככלי טיפולי מעניקה לנו ידע עמוק ותבונתי על 'כיוונון' הגוף האישי של כל אחד מאיתנו ומאפשרת לנו לממש את עצמנו לא רק פיזית, אלא גם נפשית, רגשית ורוחנית.

מטרות הקורס
:

 מהלכה למעשה- חיבור גוף ונפש דרך תנועה, נשימה ותודעה. הקורס שם דגש רב על היכולת שלנו להיות המרפאים הראשיים של עצמנו.
 
מה נלמד בקורס:

1. ריפוי עצמי - נחקור ונתנסה ביכולת של הגוף להשפיע בקלות על תהליכים פיזיולוגיים, תודעתיים ונפשיים(מתח, חרדה וכו') דרך כלים מעשיים ופרקטיים.  
 
2. עקרונות יציבה נכונה והקשר לבריאות הגוף והנפש - במהלך הקורס נלמד לאבחן תבניות תנועה, דפוסי תנועה, ליקויי יציבה, סוגי נשימה והרגלים יומיומיים. שילוב בין חוכמת היוגה לבין שיטות אימון שיקומיות ופונקציונלית השמות דגש על יציבות דינמית ונשימה.
 
3. אסנות, פראנאימה,בנדהות וטקסטים - נעמיק בתרגול היוגה לרבדים הכרתיים, אנרגטיים ופנימיים.הכרה של תנוחות היוגה בהתאם לגוף האישי שלנו, דרך למידה של התנועות הטבעיות והקטנות ביותר שיוצרות "חיווט" מחודש ומובילות אותנו לתנוחות יוגה "מדויקות" ומרפאות.

 4.התנועה הרגשית- נלמד להכיר את סיפור חיינו המשתקף בגופינו.ההרגלים התנועתיים שלנו, היציבה שלנו והתגובות הגופניות הוא תוצר של מה שלמדנו וחווינו לאור השנים. זיהוי ההרגלים שלנו והחיבור בין המחשבה- רגש- תחושה מובילה לשינוי וריפוי.

5.מכאב לצמיחה - מה הם הגורמים המובילים לכאבים כרונים ומדוע לא מספיק "שיפתרו" לנו את הכאב, איך מטפלים בדלקות כרוניות ואקוטיות ("מעגל הכאב"), איך מאבחנים פציעה ואיך מרפאים בעצמנו את הכאב ואת הסיבה לכאב?

חומר נלווה:
הקורס מלווה במיילים שבועיים מסכמים, תרגולים בנושא מחולקים כל שיעור והמלצות ספרים.

מטלות בית
בניית רצפים תנועתיים (ויניאסה),תרגולים אישיים ומקרי מבחן. התרגולים יוגשו כעבודות בית.
 
 דרישות מקדימות
ריאיון אישי.

דרישות הקורס:
על הסטודנט לעמוד בכל הדרישות האקדמיות והמטלות במהלך השנה כמפורט להלן:
 
1. חובת נוכחות ב- 80% מהשיעורים (עד 3 חיסורים לסמסטר).
2. הגשת יומן תרגול אישי ומטלות הבית.
 
תמי ליאור אהרוני: מורה ליוגה, מטפלת בתרפיה מנואלית, קינסיולוגיה התפתחותית, אימון פונקציונלי ומשקם וספורטתרפיסטית. מאמינה שלכל אדם יש את היכולת לרפא את עצמו ולשפר את איכות חייו. לשאלות ניתן לפנות לתמי ליאור 054-2270640 
 
 
המלצות:
 
"כמטפלת בתנועה אני רוצה להמליץ בחם על שיעוריה של תמי.
האופן בו מועברים השיעורים מבטא רצינות, מחויבות, סקרנות וכבוד לגוף-נפש האנושי. גישתה של תמי מעודדת הקשבה שקטה וממוקדת תוך חיבור מתמיד לגוף הפנימי. במהלך התרגול תמי ממחישה, מאפשרת ומכוונת לגלות באופן חי חיבורים בין הרגשי לפיזי, ובין השרירים והרקמות ליציבה ולתנועה. המונחים והשפה בהם משתמשת תמי, מבטאים גם הם איכויות תנועתיות ונפשיות ומעשירים את החשיבה והיחס לגוף. מבחינתי, שיעורים אלה מגמישים, מחזקים ומרחיבים את הקשר עם הגופנפש שלי לצד תרומתם הברורה עבורי כאשת מקצוע ועונים עבורי הן על צורך אישי והן על צורך מקצועי"
-- אביגיל חיות --
עובדת סוציאלית  ותרפיסטית בתנועה
 
 __________________________________________________________________________________________________ 
 
"הגעתי לקורס של תמי מעט סקפטית. כבר התנסתי בעבר בתרגול יוגה עם מורים שונים, ולא הצלחתי להתחבר או להיתפס לזה. בדיעבד ברור לי שלא באמת תרגלתי יוגה. לכל היותר, עשיתי פעילות גופנית. תמי היא הראשונה שהצליחה ללמד אותי מהי יוגה באמת ואיך היא מלווה את המתרגל הרבה מעבר לשיעור. 
תמי התייחסה במלוא הרצינות והקשב לכל אינפוט מכל תלמיד. אבל מעבר לזה, היא ראתה וחשה כל תהליך שעבר על כל אחד המתלמידים, אפילו לפני שהוא הספיק לזהות אותו.
התרגול בהנחיית תמי איפשר לי לגלות איך הצורה אני מחזיקה את הגוף מדברת עם המצב הרגשי שלי באותו רגע ובכלל, איך הדרך בה אני נושמת מתכתבת עם תחושות שלי לגבי עצמי והעולם, ואיך הרגשות והתחושות השליליים אותם אני חווה מתורגמים לקשיים פיזיים. הקורס לימד אותי כיצד אני יכולה לחולל שינוי תודעתי על ידי מתן קשב לגוף ונשימה נכונה. 
תמי, בדרכה העדינה, הכנה וכל כך אמיתית עזרה לי למצוא שקט בים של רעש".
תודה לך תמי!
קרן 
 
 __________________________________________________________________________________________________ 
 
"כמה מילים על מה שהקורס הקנה לי:
קודם כל ידע , ובזכות הקורס קראתי קצת חומר ומושגים, הרגשתי שכל מה שלמדתי בקורס היה חדש עבורי ,גם אם היו מושגים מוכרים, הדרך בה  הפגשת אותנו עם החומר נראה חדש מבחינה פיזית התנוחות בכל פעם התנועה היתה שונה נראה מוכר אבל אחרת בכל פעם אני נגשת ומבצעת אותה אחרת,  זה מוסיף המון עניין , החקירה של התנועה והחשיבה עליה.
ראיתי שלמשך כל הקורס אנחנו חשובים לך, ביצועית, הדקויות של התנוחות, והבנה אותם.
הגישה שלך אישית לכל אחת ואחד , לפי הצרכים והיכולות הפיזיים והנפשיים של אותו האדם. בזכות הרגישות שלך וראיית האדם שמולך, ניווטת את הקורס בצורה מעניינת ועדינה. הקורס איפשר לי לראות את עצמי ולחוות את עצמי ונתן לי כלי לגשת אל עצמי בדרך מעמיקה לקבל את עצמי כמו שאני ברגע הנוכחי, להתקדם ולהתפתח.
אני מודה לך על הקורס המעניין ועל הסבלנות והרגישות שלך".
יאנה.
 
 __________________________________________________________________________________________________ 
  
"למעלה מ 10 שנים בהם אני מטפלת באנשים, מבוגרים וילדים בין אם טיפולים במגע ובין אם טיפולים רגשיים. במהלך כל השנים חיפשתי דרכים לטפל בעצמי, בגוף ובנפש, לתמוך, להעצים, לחזק. כמטפלת, חשוב שאבוא ממקום יציב. 
מספר פעמים במשך השנים ניסיתי לתרגל יוגה ללא הצלחה. שהגעתי לברושים הצטרפתי ליוגה אצלך מתוך כוונה לנסות שוב. 
בעזרת הדרכתך לעבודה נכונה עם הגוף ולהקשבה לתהליכים המתרחשים בגוף תוך כדי תרגול היוגה הצלחתי להגיע למקומות העמוקים שאליהם קיוויתי שאגיע. למדתי לגעת בנפש תוך חיזוק הגוף הפיזי, לנשום, לאוורר, להניע. כל התהליך העצים אותי ואפשר לי לתרום ולתת יותר גם למטופלים שלי.  
אין ספק שהיוגה כדרך חיים מעצימה ומכווננת בכל הרבדים ואף מוסיפה לי רבות ליכולות כמטפלת."
המון תודה
עינת :)
 
________________________________________________________________________________________________ 
 
"רציתי לומר לך תודה על שנה מאד משמעותית. נהנתי מאד מהשיעורים שלך. את מורה ואדם מיוחד. העברת את השיעורים עם המון עומק, הקשבה, רגישות, כנות והומור והם היו לי מעניינים ומרתקים.
אני מרגישה שאכן עברתי מסע מעמיק ומאד אשמח להמשיך איתך במסע זה גם שנה הבאה. 
שוב המון תודה ועם הרבה הרבה הערכה.
נשיקות".
אורית

צוות הוראה מלא